Günümüzde iş bulmak, oldukça zor bir durumdur. İki üniversite bitirenlerinbile, zorla iş bulduklarını; ya da, kendi alanlarından olmayan işlerde çalıştıklarını görmekteyiz. Ancak herşeyin üniversite etiketine bağlı olmadığını da belirtmek isteriz. Bazı alanlarda iş bulmak, oldukça kolaydır; hatta size iş vermek için kapınıza gelen ve sizi çalışmaya zorlayan kişiler dahi bulunmaktadır.

Bahsetmek istediğimiz sektörün adı Network Marketing. Bu sektörde, iş bulmak için sizin, birilerinin peşinden koşmanıza gerek yok. Bu sektörde, eleman bulmak için uğraşan insanlar var; ve aynı zamanda, aranan elemanların, çok fazla vasfa sahip olmaları da gerekmiyor. Peki neden? Network Marketing sistemi nasıl bir sistemdir?

Network Marketing sistemi, bir pazarlama sistemidir, ancak, pazarlama işine baktığınız gibi önyargılı bakmamalısınız bu işe. Çünkü, bildiğiniz klasik pazarlama işlerinden oldukça farklıdır. Network Marketing sisteminde, patronunuz yoktur. Kendi kendinizin patronusunuz dur, yani bir nevi, kendi işinizin sahibi olursunuz, ve istediğiniz zaman, istediğiniz kadar çalışır; ve istediğiniz ölçüde kazanırsınız…

Kulağa oldukça hoş gelen Network Marketing sistemi, genel olarak da zor bir sistem değildir; ve yukarıda okumuş olduklarınızın hepsi de doğrudur. Şöyleki: Network Marketing sisteminde, kendi işinize sahip olmanız için çok cüzi bir rakam ile sisteme kayıt yaptırmanız dışında yapmanız gereken hiç bir ek ödeme; ve yasal kayıtlar bulunmamaktadır. Az miktarda bir kayıt ücreti ödedikten sonra ise sisteminizin bağlı olduğu şirketin tüm pazarlamış olduğu ürünlerine sahip olursunuz. Network Marketing sisteminde genellikle, temizlik, beslenme ve kozmetik ürünleri satılmaktadır. Bu ürünlerin doğal, konsantre ve kaliteli olması ise, dikkat etmeniz gereken en temel özellikler arasında yer almaktadır.

Network Marketing sistemine üye olmadan önce, başka bir yakınınızdan almış olduğunuz bu kaliteli ürünleri, sisteme kaydınızı yaptırdıktan sonra ortalama %30 indirimli alabileceğinizi öğrenirseniz, ve kullanmış olduğunuz ürünlerin kalitesinden eminseniz; kendinize almış gibi bir fiyatla satın alıp da, arkadaşlarınıza ve yakın çevrenize satış yaparak, %30 kar elde etmekistemez misiniz?

Peki ya arkadaşlarınız da sizin gibi %30 indirimli almak isterlerse ne yaparlar? Elbette sizin aracılığınız ile Network Marketing sisteme kayıt olurlar. Sizler, onların satışlarından da, sistem aracılığıyla bir takım karlar almaya başlarsınız. Hatta Network Marketing sistemlerinde, arkadaşlarınızın yapmış olduğu üyelerden dahi kar elde edersiniz. Kısaca, Network Marketing sistemi, zincirleme olarak, sürekli üst kollarına kazandıran bir iştir. Gün gelir, hiçsatış yapmasanız dahi, üyelerinizin yapmış oldukları satışlardan dolayı, sisteminizden gelir elde etmeye başlarsınız… Hal böyle olunca da Network Marketing sistemi ile kazanmak, sizin için oldukça kolay bir durum haline gelmiş olur.