Network veya Affiliate Marketing ile Para Kazanma konusunda araştırmalarım ve tecrübelerim doğrultusunda hazırladığım bu yazı umarım  sizlerin bilgilenmesine yardımcı olur.

Network veya Affiliate Marketing iki sisteminde  ek gelir ve  internetten para kazanmak için birçok kişiye hitap ettiğini düşünerek bu yazının sizlere oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.

Bugün ki yazımda sizlere ek işe, ek gelire ihtiyacı olan, part time iş yapmak isteyen ve  para kazanma yolları arayanları ilgilendiren hem dünyada hem de ülkemizde adını sık sık duyduğumuz iki sistemi inceleyerek sizlere internetten nasıl para kazanılır bu konuda bazı bilgilere yer vermeye çalışacağım.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing doğrudan satışın daha geliştirilerek uygulanması ile sürdürülen çok katlı pazarlama olarak ta adlandırılan ticarete farklı bir boyut kazandırmış bir sistemdir. Network ağ demektir. Network Marketing ile aslında bir satış ağı oluşturulur.

Network Marketing de mal veya hizmet tüketiciye yüz yüze anlatılır, tanıtılır ve bu şekilde bir satış gerçekleştirilir. Bildiğimiz ticaretten farkı ise burada satış dışındaki faaliyetlerden de para kazanıldığıdır. Ayrıca burada bir üretici firma veya network marketing firması ve distribütör (dağıtıcı, acenta) bulunmaktadır. Klasik ticarette ise üretici firma,dağıtıcı firma veya toptancı ve perakendeci sonucunda mal veya hizmet bize ulaşır buda bir ürünün üzerine birçok maliyetin binmesi demektir. Network Marketing de ise üretici ve distribütör bulunur. Yani diğer aradaki satıcılar yoktur. Bu aradaki satış kanallarının elde ettiği karı distribütörler, network marketing sistemi üyeleri kazanır. Network Marketing sistemi ile  para kazanma bundan ibaret değildir. Network Marketing bir satış ağı oluşturulması demiştik. Her distribütör kendine bir satış ağı oluşturur. Kendi ekibini kurar. Ekibi kurmak için yeni üyelere, distribütörlere ihtiyacı vardır. Bu ekibin elde edeceği kazançlar doğrultusunda firmadan çeşitli pirimler, iskontolar ile ödüllendirilir. Kurulan ekip ile ciddi boyutlarda ek gelir elde edenler bulunmaktadır.

“Network Marketing” konusu aslında çok geniş bir konudur. Bu sektörde faaliyet gösteren birçok firma bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilinenlerinden bazıları ise Anway, Avon, Herbalife, Forever Living Products gibi yabancı firmalar dışında yerli firmalarda son yıllarda artmıştır. Dore, Lorems, Jet Networking gibi.

Network Marketing sistemi ile para kazanma çok tartışılan bir konu olmuştur. Network Marketin sisteminde yeni üyeler ekip kurmakta yeni üyeler bulmakta zorluk çekmektedirler. Bu konu çok uzun bir inceleme konusu olduğu için bunu ayrı bir başlık altında daha sonra incelemek daha faydalı olabilir.

Affiliate Marketing ise Network Marketing den birçok yönden farklıdır. Benzer olan tek tarafı her iki yöntemde de hazır üretilmiş bir ürünün satışından dolayı para kazanmaktır. Affiliate marketing satış ortaklığı demektir.  Affiliate Marketing de kazanç oranları sizi tatmin edecek düzeydedir. Affiliate Marketing de siz sadece internetten ürünün satışını yaparsının başka hiçbir şeyle uğraşmasınız. Bunun karşılığında ise komisyonunuzu alırsınız.

Affiliate Marketing ile İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Bu yazıyı okuduktan Affiliate Marketing sistemini nasıl yapabilirim diye soranlar olacaktır. Satış ortaklığı (Affiliate Marketing) ile internetten para kazanmak için dünyadaki en büyük

Affiliate Marketing sitesi olan clickbank Türkiye’de ise xticaret bu satış ortaklığının yapıldığı platformlar, sitelerdir. Affiliate Marketing bu sitelere üye olunarak yapılır.

Affiliate Marketing ile para kazanmak” istiyorsanız bazı kaynaklara ihtiyacınız olabilir. Bu kaynaklar bu sistemin anlatıldığı e kitapladır. Örneğin bu konuda size faydalı olabilecek Kazanç Sistemi kitabını buradan satın alıp bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Kazanç Sistemi Kitabı internetten para kazanma üzerine hazırlanmış kaliteli bir kitaptır. İncelediğinizde bana hak vereceksiniz. Bu kitabı almaya gerek var mı diyorsanız. Şöyle düşünebilirsiniz üniversite sınavlarını kazanmak için dershaneye gitmeye gerek var mı? Aslında yok değimli dershaneye gitmeden de kazananlar var. Ama %90 herkes dershaneye gidiyor. Neden daha başarılı ve programlı çalışabilmek için anlatmak istediğimi anladınız sanırım. Bu e kitaplarda sizin programlı çalışabilmeniz , başarılı olmanız, arayıp ta bulamadığınız bilgilere çabuk ulaşabilmeniz için hazırlanmıştır.

Her iki sistemi de part time olarak yapabilirsiniz.

Her iki sistemi de uygulamış ve incelemiş biri olarak gerek uygulanması gerekse para kazanma yönünden  Affiliate Marketing bana daha cazip geldi. Evden internet üzerinden para kazanmak isteyenler için Affiliate Marketing bence uygun bir sistemdir. Vakti yeterli olanlar her iki sistemi de kullanarak para kazanabilirler.