İŞKUR-CRT Academy işbirliği ile 1000 kişiye “İstihdam Garantili Turizm Otelcilik Servis Personeli Eğitim Kursları” verilecek. Katılan öğrenciler, 400 saatlik eğitimler alacak.

Turizm Otelcilik alanında çalışmak isteyenler için çok güzel bir fırsat CRT Group’un bünyesindeki CRT Akademi ve İŞKUR ile ortaklaşa yaptığı proje ile tam 1000 kişi turizm eğitimi almış olacak.

İş Garantili Turizm Otelcilik Servis Personeli Eğitim Kurslarının Kapsamı

İş garantili ve %100 burslu

Kursa katılanlara sertifika veriliyor.

Kurs kapsamında 18-30 yaş arası gençlere yabancı dil eğitimi verilecek

Kursa katılan öğrencilerin masraflarını karşılamaları için kurs süresi bitene kadar 750 TL cep harçlığı verilecek aynı zamanda sigortası da yapılacak

İş Garantili Turizm Otelcilik Servis Personeli Eğitim Kursu ile ilgili CRT Group Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Cerit kurs bitiminde ise gençlere Türkiye’nin en iyi 5 yıldızlı otellerinde iş imkanı sağlayacaklarını söyledi.

CRT Group Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Cerit, “2008 yılında başlayan krizden en az etkilenen sektörler arasında yer alan turizmde profesyonel yapılanma ve buna bağlı olarak dış kaynak kullanımı rekabet edebilme şartlarının  olmazsa olmazı durumuna geldi. Turizm sektöründe çalışan personeller, hizmet sektörünün önemli bir ayağını oluşturuyor. Çalışan sayınsın 2023’e kadar turizmdeki gelişmelere paralel olarak 3 milyona ulaşmasını bekliyoruz.” dedi