İnternetten para kazanmak isteyenler için ihtiyaç nedeni ile yeni yeni para kazanma yolları, iş arayanlar için iş imkanları ortaya çıkmaktadır. Bu iş imkanını “makale yazarak para kazanmak” bunun nasıl olduğunu sizlere elimden geldiği kadarı ile açıklamaya çalışacağım.

Öncelikle kimler makale yazabilir bunu açıklayarak başlayalım yani bu iş için kimler uygun. Aslıdan belli bir kısıtlama yok yazı yazmayı seven, kendine güvenen herkes bu işi yapabilir. Özellikle de belli konularda bilginiz var ise uzman olamasanız dahi ilgilendiğiniz araştırmayı sevdiğiniz konularda makale yazabilirsiniz. Makale yazmak için muhakkak bir Türkçe öğretmeni olmanız gerekmiyor. Bir mühendis, tarih öğretmeni, üniversite öğrencisi veya yazmayı seven kişiler, ev hanımları gibi bu listeyi uzatabiliriz. Önemli olan sizin ilgi alanlarınız ve işe bakış açınız dır.

İnternette makale yazarak para kazanmak

Makale yazarak internetten para kazanma işi nasıl ortaya çıktı? Bu işin ortaya çıkmasında en büyük rolü dünyanın en büyük ve en çok kullanılan arama motoru google’ un arama sonuçlarında en doğru verileri bilgileri aktarmada  özgün yazılara, makale ve yayınlara önem vermesi ve siteleri sıralamadaki etkisi nedeniyle blog veya web site sahipleri de özgün içeriğe ihtiyaç duymaya başladı. Buradan çıkaracağımız sonuç yazacağımız yazıların kopyalama olmaması yani bize ait özgün yazılar olması gerektiğidir. Daha önce google da yayınlanmış bir yazı google gözünde olumsuz olarak gözükecek ve siteye eksi puan olarak yansıyacaktır.

Makale yazarak para kazanma işi yazı yazmayı seviyorsanız zevkli bir iştir. Her işin olduğu gibi bu işinde kendine göre kuralları vardır. Yazdığınız yazı daha önce başka bir sitede yayınlanmamış olmalı, düşük cümle yapısı olmamalı, imla hatalarına dikkat etmeli, yazıda giriş, gelişme ve sonuç bölümleri olmalı blog yazarken dikkat edilmesi gereken bir konuda okuyucu ile kurulan bağ unutulmamalı, yazılarda samimi olmaya özen gösterilmelidir.

Makale konuları sağlık, teknoloji, web tasarım, sektörel aklınıza gelebilecek bir çok konuda olabilir. Bunun kararını vermek size kalmış.

Makale yazarı olmaya karar verdiniz o halde nereye başvuracaksınız. Bunun için çeşitli web master forumlarından makale yazdığınızı ilan edebilirsiniz. Tavsiyem öncelikle bir makale hazırlayın bunu referans olarak gösterin. Makale yazacağınız site sahibi ile anlaşma yapın.

Yada pilli.com gibi sitelerde yazı yazarak yazınızın elde ettiğiniz gelirin %70’i daima sizin olur ve arama motorları sayesinde yazınız yıllar boyu kazandırmaya devam eder. Pilli.com burada yazı yazarak internetten para kazanmayı tercih edebilirsiniz.

Parttimeis.org sitesinde de sizlere yardımcı olmak için makale yazarak para kazanmak için bir çalışma düşünüyorum. Yorum bölümünden makale yazmak istediğinizi ve iletişim bilgilerinizin yayınlanmasında bir sakınca olmadığını belirtirseniz sizin web site sahipleri ile iletişime geçmenize yardımcı oluruz.

Makale yazarak ne kadar para kazanılır. Bir makale ne kadar yazılır önce buna değinelim. Makale konusuna göre değişmektedir bu eğer siz ön araştırma yaparak bir makale yazacaksanız buna göre fiyat verilir. Makale yazarak aylık 500 ile 1000 lira arası kazanabilirsiniz. Bu rakamlar ortalama ve tahminidir.

Eğer ben kendi blogumu kurup yazı yazarak para kazanacağım diyorsanız. O zaman Blog nasıl açılır? ve Blogdan nasıl para kazanılır? bu yazılarımızı talip etmelisiniz.

Yazıma son veriyorum burada makale yazarak para kazanmak  konusu hakkında aslında çok yazılacak şeyler sizlerde gelen yorumlar ile konu daha da net anlaşılmış olacaktır.