Evde Yapılan Müzikten Para Kazanma Zamanı

Evde müzik yapan internetten satacak.

Bugün sizlere özellikle de müzik yapmayı, beste yapmayı sevenleri ilgilendiren güzel bir haber vereceğim. Evden yaptığınız besteler, müzikleri internetten satıp para kazanabileceksiniz. Müzik yapmayı seviyorsanız sizin için bu kaçırılmayacak bir fırsat doğrusu birçok kişinin zaman harcayıp özenerek yaptığı müzikleri çevrene veya bu piyasaya duyurabilmek için şuana kadar internet sayfalarına, video sitelerine  koyuyor, yarışmalara giriyordunuz yada reklamlar için veya dizeler için yaptığınız müzikleri tanıtmak, sizinle ilgilenecek birilerin bulmak için bir sürü çaba sarf ediyordunuz. Bu çabanın bir karşılığını almanı artık bir yolu var.

Eserlerinizden Artık Para Kazanma Zamanı

Nasıl mı?

Online stok müzik bankası bimuziklazim.com, Tüm Türkiye’den amatör ve profesyonel müzisyenlerin bestelerini, eserlerini reklam sektörüyle buluşturuyor. 8 kişilik ekibin çalıştığı sitede müzik seçimine yardım etmek için 20 de besteci bulunuyor.

Bimuziklazim.com üzerinden besteci başvurusu yapan herkes eserini gönderebiliyor. Site yönetiminde çalışan ekip bu eserleri inceliyor ve medyanın talebine karşılık verip veremeyeceğine göre sisteme dahil ediyor.

Bimuziklazim.com da Eserler Nasıl Ücretlendiriliyor?

Bizemuziklazim.com’a ulaştırılan eserlerin 0-60 saniye arası uzunlukta olanları aynı fiyat üzerinden ücretlendiriliyor. Kullanıcının eseri kaç sene kaç farklı mecrada kullanılacağına göre toplam ücret hesaplanıyor. Elde edilen bedel eser sahibi besteci ile yarı yarıya bölüşülüyor. Özellikle reklam filmleri ve dizilerin yapım aşamasının inanılmaz hızlandığını belirten Bilgiç, dolayısıyla müzik sektörünün de buna aynı hızda cevap vermesi gerektiğini vurguluyor. Sektörlerindeki en büyük zorluğun dizilerin ve reklamların hızına yetişmek olduğunu söyleyen Bilgiç, bizemuziklazim.com’un çıkış noktalarından birinin de ayranların online olarak aradığı tip eserlere ulaşıp, satın alıp yayına sokabilmesi olduğunu anlatıyor.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Kategori: Genel

Yorumlar (18)

 

 1. Özgür Ceylan dedi ki:

  ilginizi belki ceker kendime cok güveniyorum ve suan piyasada yapilamayacak kadar güzel bestelerim var

  ilginizi ceker umarim

 2. bahar dedi ki:

  anlamlı ve güzel söz ve beste yapıyorum ilgilenenler irtibata geçebilirler.

 3. Gencay dedi ki:

  GüzeL eserLerim var

 4. Gencay dedi ki:

  Güzel eserlerım var

 5. resul renas dedi ki:

  çok güzel ve her tarzda her dilde besteler yapıyorum sizinle çalışmak isterim ilginize saygılar sevgiler…

 6. rahmet dedi ki:

  çok güzel şarkı sözleri yapıyorum sadece nota bilgim yok
  ama şarkılarım asla amatörce değil gerçekten şu an dinlediğimiz şarkılardan daha güzel ve unutulmayacak sözler. amacım sadece şarkılarımı satmak. her sanatçıda olduğu bende eserlerimi paylaşmak ve duyurmak istiyorum. bu konularda bilgisi olanlar yardım etsin.

 7. fati dedi ki:

  bu besteler Allah ın izniyle sallar baba

 8. Adem yeniyapı dedi ki:

  Paraya ihtiyacım var yazdıklarımı satmam gerek

 9. banu taşkın dedi ki:

  beste yapıyorum 500 ü geçkin bestelerim var bunların yüzde ellisi yıldız tilbe tarzı diğerlerinde her türlü sanatçıya gidecek sarkı vardır kabul eden olursa tanesini 2 bin tlden vericem eğer söz kısmında kendi isimi geçsin sanatçının diyorsanız telif hakkınıda veririm ozaman değeri 10 bin tl olur ilgilenenlere numaranızı bırakın değerlendirmeden sonra aranacaksınız

 10. kenan dedi ki:

  besteci kenan istege ve konuya gore beste yapılır hazır bestelerimde bulunmaktadır

 11. didem dedi ki:

  söz yeteneğime güveniyorum hit parçalar çıkarmak ve sanatçılara satmak istiyorum.

 12. Erman Özyıldırım dedi ki:

  Kendi yazdigim ve kurgusunu yaptigim şahane bestelerim var.her tur şarki yaziyorum.demo hazırlamak için imkan bulamadim.parcalarimda çok iddialiyim ve ilgilenenlerin pişman olmayacagini garanti ederim Saygilar

 13. benan dedi ki:

  Çok güzel ve duygusal tarzda bestelerim var. İlgilenenlerin dikkatine!

 14. gül dedi ki:

  elimde çok güzel yazdığım şarkı sölzerivar ilgilen vamı acaba

 15. Dede turgut dedi ki:

  Yeni slow bestelerimi satışa cıkardım dinlekmek isteyenler için youtube da dede turgut ismi altında izleyebilirsiniz beste isimleri . Tanırım seni, Başka bir sen, Söyle söyle, Bu dünyayı yakalımmı, Hakkını helal eyle. İki sevgili .Kaval havası kendime aittir.

 16. bestekann dedi ki:

  Benim kendime ait her türden sarkilar var facede bestekann a göz atin ve görün

 17. sami karaca dedi ki:

  elimde65 adet beste var.malatyalıyım.arguvan müziği,arabesk,fantazi,slov besteler mevcut.

 18. murat dedi ki:

  güzel sözler yazarım ama tekım ılgılenen yokmu

Yorum yapabilirsiniz.