Evde müzik yapan internetten satacak.

Bugün sizlere özellikle de müzik yapmayı, beste yapmayı sevenleri ilgilendiren güzel bir haber vereceğim. Evden yaptığınız besteler, müzikleri internetten satıp para kazanabileceksiniz. Müzik yapmayı seviyorsanız sizin için bu kaçırılmayacak bir fırsat doğrusu birçok kişinin zaman harcayıp özenerek yaptığı müzikleri çevrene veya bu piyasaya duyurabilmek için şuana kadar internet sayfalarına, video sitelerine  koyuyor, yarışmalara giriyordunuz yada reklamlar için veya dizeler için yaptığınız müzikleri tanıtmak, sizinle ilgilenecek birilerin bulmak için bir sürü çaba sarf ediyordunuz. Bu çabanın bir karşılığını almanı artık bir yolu var.

Eserlerinizden Artık Para Kazanma Zamanı

Nasıl mı?

Online stok müzik bankası bimuziklazim.com, Tüm Türkiye’den amatör ve profesyonel müzisyenlerin bestelerini, eserlerini reklam sektörüyle buluşturuyor. 8 kişilik ekibin çalıştığı sitede müzik seçimine yardım etmek için 20 de besteci bulunuyor.

Bimuziklazim.com üzerinden besteci başvurusu yapan herkes eserini gönderebiliyor. Site yönetiminde çalışan ekip bu eserleri inceliyor ve medyanın talebine karşılık verip veremeyeceğine göre sisteme dahil ediyor.

Bimuziklazim.com da Eserler Nasıl Ücretlendiriliyor?

Bizemuziklazim.com’a ulaştırılan eserlerin 0-60 saniye arası uzunlukta olanları aynı fiyat üzerinden ücretlendiriliyor. Kullanıcının eseri kaç sene kaç farklı mecrada kullanılacağına göre toplam ücret hesaplanıyor. Elde edilen bedel eser sahibi besteci ile yarı yarıya bölüşülüyor. Özellikle reklam filmleri ve dizilerin yapım aşamasının inanılmaz hızlandığını belirten Bilgiç, dolayısıyla müzik sektörünün de buna aynı hızda cevap vermesi gerektiğini vurguluyor. Sektörlerindeki en büyük zorluğun dizilerin ve reklamların hızına yetişmek olduğunu söyleyen Bilgiç, bizemuziklazim.com’un çıkış noktalarından birinin de ayranların online olarak aradığı tip eserlere ulaşıp, satın alıp yayına sokabilmesi olduğunu anlatıyor.