Günümüzde internetin yaygınlığı, kadınların metropollerde daha üretken olma arzusu bir araya gelince evden yürütülebilecek, para kazanabileceğiniz değişik iş seçenekleri ortaya çıkmakta. Özellikle ev hanımı bayanların birkaç arkadaşı ile birleşip birlikte tamamlayabileceği adet başına küçük meblağlar olsa da toplu şekilde iyi paralar kazanabileceğiniz işler mevcut.

Bir kısmından bahsedecek olursak;

Evde kına, nişan, bebek mevlidi için kına, şeker ve küçük hediyeleri paketleme. Yaklaşık 10-20 kuruş arasında para getirisi sağlamakta.

Takı Tasarımı;Başlangıçta küçük bir maliyeti göze alıp sonrasında sosyal medyayı da kullanarak bu takıları oturduğunuz yerden satabilirsiniz.

evden para kazan

Boncuk işi;Bu iş oldukça getirili parça başına 10 kuruş ile 10 TL arası kazanç sağlıyor.

Keçe ile yapılan işler; Bu iş sizin yaratıcılığınıza ve yeteneğinize kalmış durumda. Keçeden saç tokası, çanta, cüzdan vb. birçok şey yapabilirsiniz. Yaptığınız şeyleri ister bir mağazada isterseniz sosyal medya aracılığı ile yâda katıldığınız kadın çevrelerinde satışa sunabilirsiniz.

Evde Yemek Yapma İşi; Evinizde kendi mutfağınızda isteyenler için kışlık konserve, turşu, buzdolabına kaldırılması için mantı, günlerde sunulması için pasta ve börek yaparak mutfağınızı neşeli bir dükkana çevirebilirsiniz.

Evde Ütü Yapma İşi; Bu iş özellikle büyük şehirde çalışan bayanların eşlerinin ve kendilerinin ütülerini yetiştiremeyip ütücüye vermesi ile oldukça yaygınlaştı. Gömlek başı 2 TL

Makale Yazma İşi;Çeşitli sitelere ve bloklara birçok konuda makale yazabiliyorsunuz. 500 kelimelik bir makaleden 5 TL alıyorsunuz. Az bir tutar görünse de yazmayı seven internette çok vakit geçiren biri için iyi bir iş imkânı.

Yabancı Dil Çeviri İşi;Bu oldukça kalifiye bir iş. Çeviri yapabilecek şekilde dil bilmeniz gerekiyor. Ama büyük bir vaktinizi feda ettiğinizde çok iyi işler alıp iyi bir para kazanabiliyorsunuz.

Kokulu Mum, Sabun İşi; Son dönemin trend işleri arasında. Özellikle bebek mevlitlerinde çok tercih ediliyor.

Paketleme işi;Pastaneler başta olmak üzere, mağazalar için paket ve çanta katlama işi son derece yaygın bir iş.