Günümüz şartlarında özellikle ülkemizde artık ev hanımlarının da iş dünyasına adım atması ve ev sorumluğunun yanında daha fazla sorumluluk alması kaçınılmaz oluyor. Tabi ki çoğu ev hanımının belirli bir mesleği olmadığından dolayı faal olarak bir işte çalışma imkanları yok. Bunun yerine, Türk ev hanımlarının en iyi bildiği işlerden olan örgü, el işleri yaparak ek bir gelir elde etmeye çalışırlar. Ancak bazen bu girişimler yetersiz oluyor. Bunun sebebi ise, gerekli müşteriye ulaşabilme sorunu, yani bu tür ürünleri yapan kişi, satacak müşteri bulmakta zorlanıyor, bazı ev hanımları çarşı veya pazarlarsa ürünlerini sergilese de bu ev bütçesine pekte fayda sağlayamıyor. Bugünkü konumuzda, günümüzün en yaygın iletişim araçlarından biri olan interneti, ev hanımlarına iş kapısı haline nasıl dönüştürürüz göreceğiz.

Aslında internetten satış yaparak, kazanç elde etmek ev hanımları için ideal bir kazanç yöntemi çünkü hem evinizde oturup diğer işlerinizi halledebilirsiniz hemde çocuğunuzu yalnız bırakmamış olursunuz. Peki bu ürünleri nerelerde satabiliriz ? Bu yazıyı okuyan ev hanımları için bu işin zor olduğu yönünde bir ön yargı oluşabilir ancak aksine gerçekten çok kolaydır. Çünkü bir çok sanal alışveriş sitesi vasıtasıyla, ürünlerinizi satabilir, tüm ülkeye hatta tüm dünyaya  ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz. Buraya kadar her şey  tamamda, ben bilgisayar kullanmasını pek iyi bilmiyorum sorusunun aklınıza takıldığını biliyorum. Çocuğunuz veya eşiniz veya herhangi bir yakınınız sizin için, büyük alışveriş sitelerine üye olabilir, yaptığınız ürünleri buralarda sergileyebilir. Sizde zamanla bilgisayarla haşır neşir olarak kendi işlerinizi takip edebilirsiniz.

Evet bu kadar basit…

Evinizde kendi elinizle yaptığınız ürünleri bu sitelerde sergileyerek kendinize ciddi müşteriler bularak, iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Bir çok gelişmiş ülkede bu kazanç modeli ev hanımları tarafından kullanılmakta, ülkemizde ise henüz daha yeni gelişmekte ve gerçekten etkili bir yöntem. Yaptığınız ürünlerin resimlerini ve bilgilerini bu sitelere ekleyerek müşterilere ulaşabilirsiniz. Eğer el beceriniz var ise müşteri bulmanız gerçekten zor değil çünkü bu tür ürünlerin internet üzerinde aranma oranları gayet yüksek. Evet hanımlar bu kadar basit, yapmanız gereken sadece bilgisayar kullanmayı öğrenmek ve büyük alışveriş sitelerine üye olmak.