Blog Yazarlığı Yaparak İnternetten Para Kazanın.

İnternetten para kazanmak ile ilgili, bu güne kadar çok fazla şey duymuşsunuzdur. Evet, duyduklarınızın hepsi doğru. internetten para kazanmak diye bir kavram var. İnternetten belirli miktarlarda gelir elde edebilmeniz mümkün. Ancak elde edeceğiniz miktarın da abartılmaması gerekmekte. Örneğin, internetten aylık 10.000 TL kazanmak iştahımızı çok kabartabilir belki ama bu rakamlar  özellikle bu işin başında olanlar için oldukça yüksektir. Her internet kullanıcısının aylık bu kadar kazanması şuan için biraz zor görünüyor. Kazananlar var mı elbette bazı internet siteleri bu rakamların dahi çok çok üstünde kazanç elde etmektedirler.

İnternetten aylık 10.000 TL de kazananlar olabilir; ancak bu kişiler, bizlerden çok daha farklı işler yapmaktadırlar; mesela web sitesi yazılımı yapmaktadırlar. O kişilerin yapmış oldukları web siteleri, hazır kodlanmış siteler değildir. Her siteyi sayfa sayfa kendileri kodlamaktadırlar; ve 10 – 20 TL’ye değil de, 800 – 1000 TL’ye yapılmaktadır böyle siteler. Bu nedenle, özellikle de programlama alanında aylık 10.000 TL para kazanmak  için, ”bu konuda oldukça uzman olmanız gerekmektedir”…

Bizim asıl değinmek istediğimiz konu sıradan internet kullanıcılarının internetten nasıl para kazanabileceğidir. Bilgisayardan hiç anlamayan kişilerin bile internetten para kazanmaları için çeşitli yollar bulunur. Bu yollardan bazılarına yer verdim yeri geldikçe de yer vermeye devam ediyorum.

Ancak sadece bilgisayardan biraz anlamak; ve internet sayfaları arasında dolaşmak, sizler için belirli miktarda gelirler de getirebilmektedir. Bunu kısaca açıklamak istersek: siz iktisat ya da işletme mezunu bir internet kullanıcısı olup; bir bankada çalışıyor olabilirsiniz. Sabah 08:00 – Akşam 17:00 saatleri arasında mesai yapıyorsanız, bu zaman dilimi dışında, günün geri kalanını boş geçiriyorsanız, uzman olduğunuz alan ile ilgili makaleler yazabilirsiniz. Bu tür makaleler yazanlar, yazacakları makalelerin kelime sayısı ile orantılı uzunluğuna bağlı olarak kazanç sağlamaktadırlar. Örnek vermek gerekirse, 300 kelimelik bir makaleden 3-4 TL kazanırsınız. 3-4 TL sizin için komik bir rakam gibi gelebilir; ancak, bu sadece bir makaleden kazanacağınız ücret olacaktır. Siz, yazmaya çalıştıkça, yazım gücünüz artacak; ve günlük 10 adet 300 kelimelik makale yazabilecek duruma geleceksiniz. Uzmanlık alanınız olan bir konuda yazmanız nedeniyle fiyat arttırımı yapabilmeniz de mümkündür. Günlük 30 TL-40 TL  ise aylık 1200 TL’ye tekamül etmektedir; ve banka maaşınızla eş değer bir maaş daha almanıza yardımcı olmaktadır. (Bu rakamlar örnek verilmiştir. Tespit edilmiş bir rakam değildir.)

Blog yazarlığı olarak adlandırılan bu işi yapan herkes, bir miktar gelir elde edebilmektedir. Kazanacağınız bu gelirin, size kazandırmasının nedeni, yazacağınız yazıların özgün; yani hiç bir yerde olmayan yazılar olması ile alakalıdır. İnternetten para kazanmak için sizinmakalelerinize ihtiyaç duyan web sitesi sahipleri, sizin yazacağınız makalelerin özgün olması durumunda gelir elde edebilmekte; ve konu ile alakalı olan ziyaretçileri sitelerine çekebilmektedirler. Bu durum sadece işletme ya da iktisat mezunları için değil, tıp, edebiyat, sınıf öğretmenliği…. gibi alanlarda eğitim almış olan herkes için geçerlidir. Unutmayın ki, okumayı başarabilen herkes, yazmayı da başarabilecek kapasiteye sahiptir. Siz de bu bilgilere dayanarak, internetten para kazanıp, gelir elde etmeyi başarabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , ,

Kategori: E-Kitaplar, Ek Gelir, Haberler, Para Kazanma Yolları, part time iş

Yorumlar (9)

 

 1. Hilal ŞAKAR dedi ki:

  Merhaba ben Hilal Şakar. Hafta içi bir yerde çalışmaktayım fakat ek gelire ihtiyacım var. 2000 senesinden beri sinema-tv de yönetmen yardımcısı olarak görev aldım. Bir çok hikayelerim ve senaryo çalışmalarım bulunmakta. Fakat yorulduğum için sinema sektörünü bıraktım ve düzenli bir işe girdim. Şimdi ek gelire ihtiyacım var. Blog yazma konusunda yetenekli olduğumu düşünüyorum. Böyle bir iş başvurusuna nereden ulaşabilirim. Blog yazımı için neresi ile iletişime geçmem gerekiyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler. İyi günler.

 2. Derya İnci dedi ki:

  Ben Derya İnci Bende Türk Dili ve edebiyatı bölümünde okumaktayım.Yazı yazmaya meraklıyım.Ek gelire ihtiyacım var nereden başvurmam gerekiyor .

 3. gökhan dedi ki:

  bende düzenli olarak çalışmaktayım hemde üniversite okuyorum ek gelire ihtiyacım var . yazı yazmayı birşeyler anlatmayı paylaşmayı seviyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 4. Tuğba dedi ki:

  Merahaba birçok konuda fikir sahibiyim ve kalemimde güçlüdür.Modadan spora,siyasetden dini konulara daha sayamadığım birçok konuda yazabilir.Şimdiden teşekkürler…

 5. tuba mısırlı dedi ki:

  Merhaba işletme mezunuyum ek iş arıyorum makale denemelerim mevcuttur part tıme çalışabılecegım bir iş arıyorum.

 6. Muzaffer Şahin dedi ki:

  Merhaba ben Muzaffer ben herhangi bi sitede makale ve sert eleştiriler yazmayı çok isterim ben Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisiyim ileride bana lazım olucak kariyeri için şimdiden başlanan gerektiğini düşündüğüm için bu siteri hep takip etmekteyim eğer bana geri dönüşümü olursa çok sevinirim

 7. Ezgi dedi ki:

  Yazı yazıyorum ve ilanınızla ilgileniyorum iletişime geçerseniz sevinirim.

 8. kemal dedi ki:

  Merhaba iyi çalışmalar. Dini konularda makale yazabilirim. İmla kuralları başta olmak üzere tüm kurallara uyumlu akıcı bir üslup kullanarak kaliteli bir yazı yazarım. Tecrübem var ilgilenenler mesaj atabilirse sevinirim hoşcakalın.

 9. rahmi küçüktaşcı dedi ki:

  Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum ancak atanmadım.
  Bir makale yazmak istiyorum kendimi geliştirdiğime inanıyorum ancak birilerinin beana destek olması gerekmektedir yardımcı olursanız sevinirim.
  9 yıldır da kuyumculukta çalışmaktayım piyasa yorumlarını da iyi analiz edebilirim burdan kazanc sagılıyorum bankalarda al sat yaparak insanları yönlendirmekte isterim bu konuda bana nasııl bir fikir verebilirsiniz.

Yorum yapabilirsiniz.