Makale yazarak internetten para kazanma başlıklı bir önceki konuda blog yazarak para kazanmak ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağımı bildirmiştim. Arayı fazla uzatmadan hemen bu konuda sizin için gerekli olan bilgileri vermek istedim.

Blog yazarlığı sanal günlük olarak ifade ediliyor şu var ki her geçen gün blogların sayısındaki artış ve belli bir konu alan üzerinde yoğunlaşması şirketler için odaklı reklam ağı haline geldiği görülüyor. Örneğin teknoloji, yemek, yada sağlık konusunda bir bloğunuz olduğunu düşünürsek  firmalar sizinle anlaşma yoluna gidebilir. Şuanda blog yazarlarının %30’unun geliri 200$’dan (300-400 TL) fazla olduğu konuşuluyor. Bizim burada ilgilendiğimiz konu biraz daha farklı olmaktadır. Ben size blogunuzdan çok daha fazla kazanabilmenin bir yolu olduğunu anlatmaya çalışacağım.

Blogunuzdan veya web sitenizden daha fazla para kazanmanın yolları da var. Yeri gelmişken söylemek istiyorum. Web sitesi ile blog arasında çok fark yoktur. Blog günlük her konuda yazılar yazabileceğiniz ziyaretçilerinizin yazılarınıza yorum yapabileceği web sitesidir. Başlığımız her ne kadar blog yazarak para kazanmak ta olsa web sitesinden para kazanmak da denilebilir.

Blogdan para kazanmak için bizim ve birçok webmaster’ın tercih ettiği, Türkiyede de artık adını çok daha sık duyacağınız bir sistem bulunuyor. Bu sistemin ismi satış ortaklığı ( affiliate marketing) dir. Satış ortalığı çok popüler olmaya başladı. Fakat henüz bu konuda yeteri kadar bilgi sahibi olmayan bir çok blog yazarı olduğunu biliyorum. Msn de görüştüğüm blog yazarı arkadaşlara konu hakkında bilgi verdiğimde affiliate marketing duyduklarını ama  tam olarak nasıl yapıldığını bilmediklerini söylüyorlar. Bazısı ise az çok biliyor. Affiliate marketing uzun uzun açıklamak istiyorum aslında size ama şimdi bu yazıyı çok uzatmamak için satış ortaklığını başka bir yazımda anlatacağım şimdi sadece kısa ön bilgi vereceğim. Affiliate marketing satış ortaklığı anlamına geliyor demiştik zaten neyin satış ortaklığı diye düşünüyorsunuzdur. Mantığını şöyle anlatabilirim sizlere satış ortaklığı için belli başlı siteler bulunur. Bu satış ortaklığı siteleri aracı kurum gibi olan web siteleridir. Burada eğitim setleri, e kitaplar, bazı sağlık ürünleri, programlar, aklınıza gelebilecek birçok kategoride ürünler yer alır. Bu ürünlere her geçen gün yenisi ekleniyor. Bu ürünlerin satış ortağı olduğumuzda blogumuzdan para kazanmaya başlıyoruz demektir. Satış ortaklığı bir nevi internet pazarlamacığıdır. Ama bu işin güzel yanı evinizden işinizi yürütebilmeniz olmaktadır. Evden para kazanmak istiyorum, ek iş arıyorum, internetten para kazanmak istiyorum diyorsanız alın size iş arkadaşlar.

Yukarıda normal bir blog yazarlığından 200$ kazanıyorsanız, affilliate sistemi ile ayda ortalama 1000-3000$ arası kazanç elde etmek mümkün

Bakın blog açıp para kazanmak istiyorsanız veya mevcut blogunuz dan, web sitenizden para kazanmak istiyorsanız her işin belli kaide ve kuralları olduğu gibi bu işin de püf noktaları öğrenmeniz gereken noktaları var.  Bu kuralları öğrenebileceğiniz bir kitap var. Bu kitap blog yazarak internetten para kazanmak için özenle hazırlanmış o nedenle öneriyorum. Blog yazarak para kazanmak için gerekli bilgileri öğrenmek için belkide aylarınızı vermeniz gerekecek ne kadarını öğrenebilirsiniz orasını da şuan bilemiyorum. Fakat Blog Bilimi Eğitim Seti ile tüm bilgileri çok kısa bir sürede öğreneceksiniz. Blog Bilimi Eğitim Setinin ister alın ister almayın ama bir inceleyin. Çünkü incelediğinizde bu işi yapmak isteyeceğinizi biliyorum.

Blog Bilimi Eğitim Seti içeriği ile dolu dolu bir set videolu eğitim seti, ses kayıtları, yazma teknikleri aklınıza takılan tüm sorular var bu sette ben uzun uzun anlatmayacağım şimdi seti çünkü burada tüm ayrıntıları yazıldı.

Son olarak şunu söylemek istiyorum.

Eğer günlük bilgisayar başında geçirdiğiniz 1 saati bu işe ayırabilirim ve günde bir yazı yazabilirim.

2-3 ay bunu istikrarlı bir şekilde yaparım.

Düzenli olarak artan bir gelire sahip olmak istiyorum.

Bu sorular cevabınız EVET ise Blog Bilimini hemen bakın.

Blog bilimi ile internette para kazanma

BLOG BİLİMİ EĞİTİM SETİ İÇİN RESME TIKLAYINIZ.

Not: Evden para kazanmak hemde bilgisayar başında para kazanmak çok keyifli bir iştir.

Uyarı: Bu yazı özgün bir yazıdır. Kopyalama yapılması izne tabidir. İzinsiz kopyalayan siteler  hakkında avukatımız aracılığı ile dava açacağımızı şimdiden size hatırlatırız.